درخواست مربی شدن

درخواست خود را ارسال و منتظر بمانید

مدرس شوید

چگونه یک مدرس شوید

ثبت نام برای تبدیل شدن به یک معلم

برای باید این فرم را پر کنید

درصد همکاری با زئوس لرن چگونه است ؟

زئوس لرن تنها بستر عرضهٔ محتوا است و تولیدکننده را در فروش آن سهیم می‌کند. زئوس لرن برای محتوای رایگان هیچ مبلغی را از تولیدکننده دریافت نخواهد کرد و همواره بازاریابی را بر روی محتوا انجام خواهد داد. اگر محتوا خریدنی (برای فروش) باشد و به‌صورت انحصاری در زئوس لرن قرار داده شود، ٪۷۰ از فروش به تولیدکننده تقدیم می‌گردد. و برای محتوایی که خارج از زئوس لرن نیز به صورت آنلاین منتشر شود، ٪۵۰ از فروش به تولیدکننده تقدیم خواهد شد. زئوس لرن محتوا را به هیچ‌وجه نمی‌خرد و دستمزد نمی‌پردازد


محتوای من چقدر می ارزد؟

ارزش گذاری محتوای تولیدکنندگان بر عهدهٔ خود آنها است. اما زئوس لرن بر اساس معیارهای مختلف رشد بازار و قیمت‌های رقابتی، بازهٔ قیمت را به تولید‌کننده پیشنهاد خواهد داد. تولیدکننده می‌تواند بر اساس تشخیص و سیاست‌های رقابتی خود، قیمت نهایی را مشخص کند.


نحوه و شرایط تسویه در زئوس لرن چگونه است ؟

در پنل زئوس لرن لیست کاملی از فروش، درآمد، میزان بازخورد، و تعداد شرکت‌کنندگان در اختیار شما قرار می‌گیرد تا در تولید آموزش‌های بهتر به شما کمک کند. در صورتی که مبلغ حساب شما بیشتر از ۱۰۰ هزارتومان باشد، در هر زمانی که مایل بودید می‌توانید درخواست تسویه حساب خودتان را بدهید. زئوس لرن در روز پانزدهم هر ماه به درخواست‌های تسویه رسیدگی می‌کند و ظرف مدت ۷۲ ساعت از پایان وقت اداری پانزدهم ماه شمسی مبلغ مورد درخواست به حساب اساتید واریز خواهد شد.

کيفيت تصوير

نرم افزار Camtasia نرم‌افزار مناسبي براي ضبط و اديت ويدئوهاي آموزشي است و به شما اين امکان را مي‌دهد که در صورت نياز، صدا و تصوير را به صورت جداگانه با نرم‌افزارهاي مختلف ضبط کرده و وارد اين نرم افزار کنيد. پيشنهاد مي‌کنيم آموزش ضبط ويدئوي آموزشي توسط کمتاسيا را ببينيد تا بتوانيد آموزش باکيفيت‌تري توليد کنيد.
قطع اسلايد هايي که به شما داده شده با نسبت 16:9 است. دقت کنيد که هنگام ضبط با پاورپوينت حتما از قطع 16:9 استفاده کنيد. براي تغيير نسبت در پاورپوينت مي‌توانيد از اين تصوير کمک بگيريد.
از آنجا که ممکن است طراحي فايل‌ها به روز شود، دقت کنيد که حتما از به‌روزترين اسلايدها استفاده کنيد.
اندازه تصوير در ويدئوي آموزشي بايد به گونه‌اي باشد که کاربر بتواند به راحتي جزئيات تصوير را مشاهده و آموزش را دنبال کند. پشنهاد زئوس لرن (1280×720)HD است.
ترجيحا از بزرگنمايي تصاوير بي‌کيفيت خودداري کنيد چراکه تصوير را پيکسلي نشان داده و تجربه مناسبي را براي کاربران ايجاد نمي‌کند.
زئوس لرن محتواي آموزشي را به نام خود شما منتشر مي‌کند و شما مي‌توانيد در پروفايل زئوس لرن و همين‌طور اسلايد دوره که در اختيار شما قرار مي‌گيرد، رزومه کاري، لينک شبکه‌هاي اجتماعي و وب سايت شخصي خودتان را قرار بدهيد. بنابراين نيازي نيست درون محتواي ويدئويي تبليغات کنيد، يا چهره خودتان را در فيلم قرار بدهيد يا زيرنويس و واترمارک در آموزش بگذاريد. البته اين به معناي آن نيست که نيازي به معرفي خودتان نيست

کيفيت صدا

صداي رسا و با کيفيت يکي از مهمترين ويژگي‌هاي ويدئوهاي آموزشي است. کاربران دوست دارند صدايي که مي‌شوند بدون نويز باشد و نسبت به صداي بي‌کيفيت واکنش منفي نشان مي‌دهند.
براي صداي خوب، الزاما نيازي به ميکروفون گران‌قيمت نداريد. بلکه براي مطمئن شدن از کيفيت صدا، حتما قبل از ضبط با سيستم‌ها، تنظيمات و ميکروفون‌هاي مختلف صداي خود را تست کنيد.
در آموزش هاي خودتون از موسيقي استفاده نکنيد.
در صورت استفاده از موزيک حتما به اين نکته توجه کنيد که صداي موزيک مانع شنيده شدن صداي شما نشود و همچنين موزيک انتخابي متناسب با موضوع و شيوه ارائه شما باشد.

نحوه بيان

لطفا قبل از ضبط حتما چندين بار تمرين کنيد تا مطالب را بتوانيد به خوبي و بدون تپق زدن انتقال بدهيد، چرا که کاربران دوست دارند مدرس کاملا به مبحث مسلط باشد. وقتي توليدکننده براي به خاطر آوردن چيزي فکر کند، کاربر اين موضوع را به حساب عدم تسلط کافي براي انتقال محتوا مي‌گذارد.
يکي از مهمترين وجوه تمايز توليدکنندگان، بيان خوب و انتقال مناسب محتوا به کاربران است. توليدکنندگان بايد به موضوع آموزشي خود تسلط داشته باشند و بتوانند به راحتي آن را به کاربران خود منتقل کنند. تلفظ صحيح کلمات فارسي و انگليسي نيز در بيان تاثير مستقيم داشته و در انتقال مناسب و صحيح محتوا به کاربران نقش مهمي دارد.
براي اينکه کاربران بيشتر با شما و محتواي ارتباط برقرار کنند، بهتر است که با انرژي صحبت کنيد.
يکي از ويژگي‌هاي مهم ويدئوهاي آموزشي، مسئله ضرباهنگ يا بي‌وقفه بودن(Non-Stop) انتقال اطلاعات است، بنابراين بهتر است براي رضايت کاربران از اتلاف زمان آنها خودداري کنيد. به عنوان مثال اتلاف زمان براي پيدا کردن عکس و نوشته.
شما مي‌توانيد قبل از ضبط، فايل‌هاي مورد نياز آموزش را در يک فولدر نگهداري کنيد تا در صورت نياز به راحتي به آنها دسترسي داشته باشيد.
از صحبت زياد و بدون حرکت در يک اسلايد خودداري کنيد چرا که يکي از وجوه تمايز ويدئو و کتاب، انتقال مفاهيم از طريق حافظه بصري است.
نيازي به موشن گرافيک و جلوه‌هاي بصري خاصي نيست و با انيميشن‌هاي پاورپوينت و نشان دادن تصاوير مربوط مي‌شود مفاهيم را بهتر انتقال داد.
از آنجا که محتواي شما به نام خودتان در زئوس لرن منتشر مي‌شود، بنابراين محتوا تأثير مستقيم در برندينگ شما و معرفي‌تان به ديگران دارد، و در نتيجه محتواي باکيفيت از فروش بهتري برخوردار خواهد شد

ويديوي معرفي

ويدئوي معرفي مناسب، به کاربران کمک مي‌کند تا با اعتماد بيشتري محتواي شما را براي يادگيري انتخاب نمايند.
ويدئوي معرفي شامل توضيحاتي در مورد اطلاعاتي است که در اين دوره به کاربران انتقال داده مي‌شود.
براي ترغيب کاربران به مشاهده ويدئوي معرفي شما، توصيه مي‌کنيم ويدئوي معرفي شما حداکثر سه دقيقه باشد.

موضوعاتي که بهتر است در ويدئوي معرفي به آن اشاره کنيد شامل موارد زير مي‌شود:

  • معرفي مدرس
  • سابقه (در صورت تمايل)
  • موضوع دوره و موضوعاتي که در دوره به آن اشاره خواهد شد
  • اين دوره براي چه کساني مناسب است
  • پيش نياز دوره چيست
  • در انتها کاربران چه چيزي را ياد مي‌گيرند

بخش‌بندي آموزش

کاربران ويدئوهاي کوتاه و گام‌به‌گام را راحت‌تر دنبال مي‌کنند. بنابراين جهت انتقال بهتر مفاهيم و يادگيري بهتر کاربران، توصيه مي‌شود دوره آموزشي خود را به انتخاب خودتان، به بخش‌هاي کوچک چند دقيقه‌اي تقسيم کنيد. بهترين زمان براي هر ويديو کمتر از 7 دقيقه است، مگر آنکه مبحث در اين زمان نگنجد. اگر ويديوي شما بلندتر از اين زمان شد سعي کنيد ضرباهنگ آن را حفظ کنيد تا کسل‌کننده نشود و حواس يادگيرنده پرت نشود. ويدئوهاي کوتاه، تأثير زيادي در سهولت يادگيري و حفظ توجه و تمرکز کاربر دارد و مسير آموزش را به روشني براي کاربران مشخص مي‌کند.
فايده ديگر تقسيم آموزش به ويدئوهاي کوتاه اين است که باعث مي‌شود موضوعات در ويدئوهاي مجزا قرار بگيرد و به کاربران کمک مي‌کند که راحت‌تر موضوعي که دنبالش هستند را پيدا کنند. اين کار يادگيري کاربر را راحت‌تر مي‌کند.

انتخاب موضوع

انتخاب موضوعاتي که کمتر يا به صورت سطحي در مورد آن در وب فارسي صحبت شده، مي‌تواند يکي از رموز موفقيت ويدئوي آموزشي شما باشد.

در صورت مشاهده هرگونه تبليغات در ويديوي آموزشي (ويديويي، صوتي، واترمارک، لوگو، کپشن و زيرنويس)، دوره جهت اصلاح به مدرس عودت داده خواهد شد. اگر تبليغات موردنظر پس از بارگذاري دوره در فرانش محرز شود دوره تا زمان رفع مشکل، از دسترس عموم خارج خواهد شد.
فرانش هيچ‌گونه تغييري در محتواي دوره مانند ويديو، صدا و کيفيت نخواهد داد و فايل آموزشي داخل سايت بارگزاري مي‌شود.
فرانش تنها اقدام به انتشار محتوايي مي‌کند که به شکل کامل با قوانين فرانش منطبق باشد.
هر دوره ‌‌آموزشي بايد داراي ويديوي «معرفي دوره» باشد، در غير اين صورت اولين ويديو، به عنوان ويديوي معرفي، به شکل رايگان در اختيار کاربران قرار خواهد گرفت.
مسئوليت هرگونه رفع اشکال در توليد و محتواي دوره بر عهده مدرس است.
هر دوره آموزشي براي انتشار به فرم توضيحات نياز دارد، که بايد به شکل کامل و دقيق توسط مدرس تکميل شود. عدم تکميل هر يک از بخش‌هاي فرم باعث بازگشت دوره به مدرس جهت اصلاح خواهد شد. توضيحات مورد نياز جهت تکميل فرم، در داخل فرم نمونه به شکل کامل ارائه شده است.
فايل ارسالي شامل ويديوها، فايل توضيحات دوره و فايل‌هاي پروژه (اگر وجود داشته باشد) است.
امکان به‌روزرساني آموزش در فرانش براي توليدکنندگان در نظر گرفته شده است. البته بايد به اين نکته توجه داشته باشيد که کاربراني که از قبل در آن دوره ثبت نام کرده‌اند به آپديت‌هاي شما دسترسي دارند و امکان فروش مجدد دوره وجود ندارد.
ما همواره بهترين تلاش خود را خواهيم کرد که در کوتاه‌ترين زمان ممکن، پاسخ کليه درخواست‌ها را ارسال کنيم؛ اما به طور معمول، زمان پاسخگويي به هر درخواست، ? روز کاري است.

لطفا ابتدا بخش‌هاي قوانين توليد ، استانداردهاي زئوس لرن را به دقت مطالعه کنيد.

شايد کمي زمان ببرد، اما قطعا ارزشش را دارد.

چگونگي ارسال دوره:

پس از آنکه نمونه ويديوي آموزشي شما توسط کارشناسان محتواي زئوس لرن تاييد شد، مي‌توانيد دوره را به صورت کامل براي ما ارسال کنيد.

ابتدا ويديوها را به ترتيب شماره، همراه فرم دوره، فايل پروژه و در صورت تمايل، تصوير مورد نظر براي بنر دوره را در يک فايل zip قرار داده و آن را در يک وب‌سايت هاستينگ مانند مديافاير آپلود کرده و در آخر لينک آن را به ايميل apply@zeuslearn.com ارسال کنيد.

حداقل مدت زمان دوره 30 دقيقه مي‌باشد.
تصوير ارسالي شما بايد حداقل در سايز 1050*590 بوده و بعد از تاييد تيم طراحي در بنر دوره شما استفاده خواهد شد. (در صورت عدم ارسال تصوير هنگام ارسال دوره، امکان تغيير بنر دوره وجود ندارد.)
توجه داشته باشيد که ارسال فايل به هيچ‌عنوان نبايد از طريق سرويس‌هاي اشتراک‌گذاري ويديو مثل آپارات يا يوتيوب انجام شود.
درصورت عدم دسترسي به اينترنت پرسرعت يا محدود بودن ترافيک حجمي، مي‌توانيد فايل‌هاي دوره خود را از طريق پيک يا پست براي فرانش ارسال نماييد.